Menu

Kam rozhodně NEinvestovat v roce 2018?

Kam rozhodně NEinvestovat v roce 2018?

Investice o kterých si myslíme, že jsou výhodné mohou být někdy přesným opakem.

Pokud nechci své peníze vystavovat riziku, tak rozhodně ne Bitcoin a podobné měny. Sami sebe se zeptejte, dá se důvěřovat něčemu co v podstatě ovládá 1000 lidí, kteří drží 90% hodnoty tohoto kryptosvěta? Něčemu co není nic víc než kód, který jak rychle se objevil, tak rychle může i zmizet? 

Jediné proč Bitcoinu a podobným měnám roste hodnota jsou: dobrá reklama = za nic zisk, ale i tady je vždy nějaký háček. Bohužel v tomto světě není nic zadarmo, a kdo si myslí že ano, tak je zaslepený.

Reklama..., všude okolo slyšíte jak všichni jednoduše bez práce bahatnou, a tak si taky trochu nakoupíte. Pro Vás za pár drobných (každý podle svých možností), a protože jste to udělali a vydělali, tak jste se určitě i někdě pochlubili, no a tak to udělal i Váš soused, kamarád, bratr ... a vydělali také. No a jelikož chcete víc, když vidíte jak to funguje, tak zase nakupujete, a lide okolo Vás také.  Je to jeden velký kolotoč. A do toho ještě všechny ty články okolo Vás jak je Bitcoin úžasný, jak lidé díky němu mají svobodu a miliony dollarů. Položme si otázku... Kdyby jste byli miliardáři (tvůrci Bitcoinu), nezaplatili by jste milión dolarů za to, aby každý úplatný magazín psal články typu: Bitcoin bude mít hodnotu 100 tis. dolarů. Bitcoin doporučuje... Nějaká smyšlená rodina která prodala vše, nakoupila Bitcoin a cestuje po světě, protože Bitcoin vydělává za ně? Chápu, někdo to vidět prostě nechce (dokud bohatne), ale za každý zisk bez práce platíme nějakou daň.

A až ti u moci se rozhodnou, že mají dost, ztratí se několik miliard dolaru a nikdo s tím nic neudělá. 

Nemovitosti (domy a byty)? Ne! Musí to být jedině velmi výhodná koupě. Někdo se potřebuje něčeho rychle zbavit, napr. dražby, někdo nemá na rekonstrukci nebo dostavění, ale rozhodně nekupujte dnešní předražené byty, nemají tu hodnotu co za ně developeři chtějí. Když si totiž developer určuje cenu za byt, udělá to tak, že pracuje s nějakou marží a jelikož chce marži 100% (a že ji mají), tak ji na tento byt uvalí, protože ví, že bytů je málo a on se mu prostě prodá, i takto uměle zvedají ceny bytů. Ale proč ted nechat nemovitosti na pokoji je: nechte je dozrát. Už loni se začali zvedat úrokové sazby a letos jak jsem předpokládal se ještě přitvrdí. Je dost možné, že během dvou let neustálého růstu sazeb budou mít lidé problém splácet. Velké množství klientů nebude moci zvládat svůj dluh, a až jim skončí fixace a banky nastřelí úroky, tak vznikne na trhu nemovistostí výprodej, spíše bych počkal na tohle období. 

A i při výhodné koupi nemovitosti to taky není žádná výhra. Lidé jsi spočítají nájem a řeknou: za 15 let to mám zpět, ale spousta z nich nepočítá s problémy. Například jako je zdržení stavby, případné rekonstrukce, zničení nemovitosti nájemci, opotřebení, skryté vady v nemovitosti, případné překolaudování, neplatiči ze kterých peníze už nedostanete, různé druhy plísní které se mohou objevit, celková rekonstrukce hned po tom co se investice teprve vrátí, těch aspektů je daleko více. To už si musí říct každý sám jestli mu to za ty starosti stojí.

Nejlepší rada, ktrou jsem dostal. Neinvestuj do věcí, které nemůžeš nijak ovlivnit.  Kam tedy investovat v roce 2018? klikněte zde

 

Autor: James Riess

Na koho si dát všeobecně v byznysu pozor? Na ty, co vám slibují za málo hodně
Základní pravidla podnikání podle Jamese Riesse
Strategie reálného konce? Musíte si umět představit reálný konec hry. Naučit se předvídat