Menu

Kam investovat v roce 2018?

Kam investovat v roce 2018?

 

Dobrá je i ta investice, ze které dostanete vklad.  Pokud se spokojíte s málem je méně pravděpodobné, že Vás o peníze někdo připraví. Velké zisky z investic = Velké riziko.

Kam bych investoval já? Nebudu to prodlužovat, já osobně bych vždy peníze investoval hlavně do kontaktů, informací a do sebe. Jak to myslím? 

Peníze investované do kontaktů, Vašich obchodních partnerů, klientů, přátel nebo známých, kteří Vás mohou někam posunout. Tyto peníze rozhodně na zmar nepříjdou.

Jakou formou, to už je na každém člověku jak moc je kreativní. Třeba Kim Dotcom vzal své obchodní partnery do MONACA na Formule 1, ale to už chce trochu jiný rozpočet haha.  Znám případ kdy člověk z jedné nejmenované investiční skupiny vzal několik svých top klientů na víkendový welless pobyt v jednom z nejdražších hotelů Slovenska, vše zaplatil a oni měli možnost ho na základě toho více poznat a díky tomu, že ho lépe poznali, se nebáli mu svěřit také více peněz a jako poděkování mu svěřili dalších více než 40 milionů k proinvestování v jeho fondu. 

Informace, to je stejné jako kontakty.  Hýčkat si lidi, kteří k informacím, které potřebujete, mají snadný přístup je k nezaplacení.

Investujte do sebe - jednak tím myslím, abyste si uměli rozšířit obzor a koupili jsi (bestsellery knih) z vašeho oboru, cestovali do zahraničí, stýkali se s mentory vašich oborů. Zakoupily kurzy profíků z vašeho oboru a tak podobně. Ale hlavně je to myšleno tak, že pokud máte nějaký volný čas, který byste rádi vyplnili a jste podnikavý typ, určitě se nebojte investovat do svých vlastních projektů, produktů nebo jen nápadů a vyberte ten projekt od kterého nečekáte ihned zisky, ale spíš ho děláte pro radost a doufáte, že z něj jednou vyroste velký silný strom se šťavnatými plody. (takovou investici považuji za nejlepší hlavně proto,  že ji můžete ovlivnit vy sami)

Nemovistosti jsou věc jedna, ale pozemky jsou věcí jinou. Investujte do nich. Pořád nás je víc a víc a pozemky ve městěch na hodnotě padat z 90% 

nebudou, to by se zde musela velmi navýšit kriminalita nebo ho zaplavit přistěhovalci. Potom pozemky okolo měst, které jsou ještě zatím vedeny jako orná půda. Města se budou muset rozšiřovat a pokud máte nějaký pozemek ze strany, pak jen musíte čekat než ho město změní na stavební parcelu a máte vyhráno. Najednou se cena ze 150 kč za metr mění na 2000 kč za metr a to už je sakra výhdoná investice. Ještě je jeden druh investice v ‚’této oblasti‘’ a jsou to garáže pokud máte pozemek někde poblíž sídliště vyplatí se zde postavit montované garáže, takovou garáž můžete dnes pronajmout někde okolo 1500 - 2500 kč záleží na tom kde to je. Při vetším množství koupíte jednu asi za 60 tis korun. Vstupní investici tedy můžete mít zpět za 3-4 roky. Nejsou stím zdaleka takové starosti jako s nemovitostí (menší riziko).

Finanční sektor : Je velké množství, opravdu velké, různých fondů a institutů, které rádi zhodnotí vaše peníze. Já osobně jsem v tomto velmi skeptický a nevěřím podobným institutům, že se dobře postarají o mé peníze. Ale kdybych už měl tolik, že bych nestačil investovat do sebe a musel investovat touto formou, vezmu 4 bankovní fondy s nejlepším zhodnocením za poslední rok, to jsou: 1.ČSOB 2.UniCredit Bank 3.ING Bank 4.Komerční banky které dokázali v průměru zhodnotit čásku 600tis cca 5,5 % no a mé portfólio, které si mohu dovolit investovat, rozdělím mezi ně. I kdyby některý z fondů krachl, je velmi malá pravděpodobnot, že jich krachne 2 a více a já tak můžu předcházet tomu, že bych přišel o svůj majetek. 

Že to není nic moc zhodnocení? No to opravdu není, kdo chce víc ať počítá ale s větším rizikem, i pro takové investice mám samozřejmě tip, ale to až příště.

U investic je důležité se naučit být pokorný a chtít úměrné množství zisku. Pokud je Investice velmi výhodná na první pohled, tak,  že Vám má vydělat 40% a více ročně, bude za ní stát velké riziko, které možná z prvu neuvidíte, ale bude tam. Investice úměrné riziku se v ČR zhodnocují max 10%.

Kam Neinvestovat v roce 2018? klik zde

 

Autor: James Riess

 

Na koho si dát všeobecně v byznysu pozor? Na ty, co vám slibují za málo hodně
Základní pravidla podnikání podle Jamese Riesse
Strategie reálného konce? Musíte si umět představit reálný konec hry. Naučit se předvídat