Menu

Jak zjistit, že vás zaměstnanec okrádá? Tip č. 1

Zajímavou metodou je takzvaná infiltrace osoby blízké do vašeho týmu zaměstnanců.

Jednoduše řečeno – velmi účinná metoda je krysa!

Chce to mít známého nejlépe z jiného města, než je váš podnik, tak, aby žádný ze zaměstnanců nevěděl, že se znáte a brali ho jako dalšího kolegu, nejlépe však brigádníka, který chodí jen občas na výpomoc.

Nezapomeňte si jej smazat z Facebooku a dalších sociálních sítí a po pár dnech se ptát jeho nových kolegů, jak se jim zamlouvá. A jestli pracuje dobře.

Musí to být dobrý kamarád, kterému nevadí si udělat týden volna ze své práce téměř každý měsíc. Tento proces může trvat totiž klidně i půl roku. Nemyslete si, že zloděje objevíte za 2 dny a ještě k tomu s pádnými důkazy, na ty nezapomínejte – důkazy jsou potřeba, bez nich nikoho jen tak na tvrdo nevyhodíte.

Váš kamarád se musí chovat jako střízlík, přitakávat dotyčnému, o kterém si myslíte, že krade. Určitě se musí po pár dnech projevit trošku jako rebel, jít si zapálit mimo pauzu, používat telefon v pracovní době a podobně, aby ukázal ostatním, že se nebojí, že ho prásknou. Potom se ostatní hodí do pohody a on zjistí, kdo si dovolí drobné prohřešky, a kdo naopak ne. A taky kdo je napomene, aby toho nechali. 

Velmi rychle si tak uděláte obrázek o celém vašem týmu pracovníků a vytřídíte ty opravdové dříče od těch, co toho jen hodně nakecají. A stane se to, že v týmu budete mít opravdu lidi, na kterých vám záleží, stejně tak jim záleží na vás a jste spolu navzájem spokojeni. Co je ale důležité – myslete na to, že jsou to jen lidé, a pokud si vypijí, nikdy není vše růžové. Pokud víte, že jsou šikovní, oddaní a pracovití, no a náhodou by se k vám někdy dostaly fámy o tom, jak je šéf tvrdý, že ho někdy serete a máte hloupé kecy... Komu na tom záleží? Vám rozhodně ne, pokud svoji práci odvádí dobře, mohou si o vás ve své hlavě myslet cokoli... 

Přeji vám jen ty nejlepší zaměstnance, ale realita je taková, že málokdo má tým, se kterým je na 99 % spokojen, i 80 % je dobré, berte to tak a myslete na to, že i oni mají životy a snažte se jim vytvořit co nejlepší podmínky, aby neměli důvod vás nějak podvádět nebo snad okrádat.

Nezapomeňte! Jak ty ke mně, tak já k tobě! 

Autor: James Riess

Na koho si dát všeobecně v byznysu pozor? Na ty, co vám slibují za málo hodně
Základní pravidla podnikání podle Jamese Riesse
Strategie reálného konce? Musíte si umět představit reálný konec hry. Naučit se předvídat