James Riess je český podnikatel, investor, ale také team leader svých společností. Narodil se na jihu Moravy v malém městě Valtice, avšak s ne příliš typicky českým jménem. Rod z Bavorska se postaral o toto Německé pro Čecha dost netradiční příjmení.

James si uvědomuje, že velikost businessu je limitována trhem na kterém působí, proto jeho sedm značek, které za ním stojí jsou převážně v zahraniční a operují na území 5 nejen evropských států. Je také pasivním investorem a fascinují ho nové technologie, příběhy ze života a nikdy nepohrdne hezkým výhledem.

James dlouho hledal svůj životní projekt, dokud nevznikla myšlenka JRCC.

COMPANIES BY RIESS AND PARTNERS

PROČ JSEM ZALOŽIL JRCC?

JRCC vzniklo, protože jsem od dvaceti let hledal produkt, který by mi zajistil určitý pasivní příjem, který by se o mě postaral, kdybych z nějakého důvodu už nemohl dále pracovat. Samozřejmě, měl mít určitá specifika. Poměr investice k výnosu a jistotě, ale nepodařilo se mi ho najít.

(Možná jsem tehdy měl za vše nakoupit Bitcoin v roku 2012 cena 10 dolarů /ks. "haha" )

Nakonec jsem se rozhodl si takový produkt postavit. V průběhu let jsem začal zakládat a nakupovat společnosti, které se věnovaly různým oborům. Mým cílem bylo, přinést na trh produkt, který by naplnil má očekávání a v budoucnu by na něm mohla vzniknou stabilní investiční skupina. Bohužel žádná z firem mě natolik neuspokojila.

Přitom v posledních sedmi letech, kdy se moje firmy podílí na výstavbách v zahraničí, jsem neustále řešil problém s bydlením, který tento segment trápí.

Najednou se to vše protnulo, doplnilo, a proto mohla vzniknout JRCC - skupina investorů, kteří investují do nemovitostí nákupem investičních akcií společnosti. Já mohu tento problém řešit, mít stabilní produkt s jedinečným know-how a zhodnocovat akcionářům jejich kapitál.

Logo JRCC JAMES RIESS CONTRUCTION CAPITAL
ZAJÍMÁ VÁS VÍCE? +420 602 606 777

Chci být součástí JRCC